sobota, 11 sierpnia 2012

"Dobranoc, Panie Homes" Carole Nelson DouglasAutor: Carole Nelson Douglas

Tytuł: Dobranoc, Panie Holmes
Tytuł oryginalny: Good Night, Mr. Holmes
Rok wydania: 2010
Wydawnictwo: Bukowy las
Okładka: broszurowa ze skrzydełkami
Liczba stron: 384
Numer ISBN: 978-83-62478-01-9

Uwielbiam powieści detektywistyczne, szczególnie w stylu Sherlock'a Holmes'a i ostatnio miałam przyjemność przeczytać powieść o konkurentce Sherlock'a – Irene Alder. Książka nosi tytuł „Dobranoc Panie Holmes" i jest naprawdę warta poświęcenia jej czasu.

Do tej pory Sherlock Holmes nie miał sobie równych, lecz pojawiła się Irene Adler, piękna, tajemnicza aktorka oraz śpiewaczka operowa. Historię Irene przedstawia nam jej przyjaciółka Nel, którą Irene spotyka pewnego dnia na ulicach Londynu i przygarnia pod swój dach . Od tego momentu Nel jest zachwycona osobowością jaką jest Irene i zamieszkują razem. Do Irene w poszukiwaniu pomocy zgłaszają się takie osobistości Oscar Wild czy sławny jubiler Tiffany. Jubiler zjawia się u Irene z bardzo intrygującą sprawą zaginionego brylantowego pasa Marii Antoniny. Pan Tiffany aby mieć większą pewność rozwiązania sprawy zatrudnia również Sherlock'a Holmesa. I tu zaczyna się pogoń za brylantowym pasem. Pogoń ta trwa parę lat, ale ma wreszcie swój szczęśliwy finał.

Książka jest napisana w bardzo klimatyczny sposób, czytelnik nie jest w stanie się nudzić nawet przez minutę. W życiu Nel i Irene cały czas coś się dzieje, w końcu Irene to kobieta, która nigdy nie stoi w miejscu. Nel również odgrywa bardzo ważna rolę w całej historii. Gdy Irene wyjeżdża do Europy w poszukiwaniu sławy w europejskich operach, zakochuje się w królu czeskim. Król pomimo, że jest zachwycony Irene, nie zamierza się z nią ożenić, lecz zamierza pomimo wszystko ją „posiadać", i właśnie wtedy na ratunek przybywa Nel. Oczywiście w powieści nie brak również wątku miłosnego, jak również happy endu. Wreszcie jakiś mężczyzna trafi do serca Irene i ta niezależna kobieta wreszcie odda serce mężczyźnie, ale kim on jest? Tego wam nie zdradzę :o) Zachęcam do przeczytania tej książki, ponieważ naprawdę warto! Szczerze polecam :o) 

Książkę miałam przyjemność przeczytać dzięki uprzejmości
wydawnictwa Bukowy Las

1 komentarz: